Skvostná černobílá

11. leden 2017 | 14.01 |
› 

Ačkoliv můj nový rok nezačal úplně tím nejšťastnějším způsobem, karta se nejspíše trochu obrací.

Nedavno jsem na facebooku viděla obrázek, že ne každý, koho ztratíme, je doopravdy ztrátou. Celkem na tom něco bude. Aneb když naivně dám někomu šanci, aby zopakoval svou chybu znova a ještě se dost hnusným způsobem předvedl ve svém pravém světle. Nechápu, že mi ten člověk stál vůbec za nějaké slzy, když po dnešku budu ráda, jestli mi vůbec bude stát za pozdrav... Naštěstí jsem se ale z ničeho nesložila - jako tenkrát - a plně jsem se věnovala škole. 

No plně.. Snaha o to byla, ale skončilo to lehkou prokrastinací. Nicméně když mi už opravdu hořelo za zadkem, udělala jsem vše pro to, abych tenhle týden své zápočty zvládla. A světe div se - můžu slavit! 

Ale ty nervy, co mě to stálo...

Tak nějak od toho čtvrtka jsem se snažila něco dělat, pročetla si pár prezentací apod., ale s tímhle přístupem jsem věděla, že nemám šanci. Chtělo to tempo, ale to jsem získala až v neděli v 7 večer - což je dobré, když v pondělí v devět jsem psala zápočet z angličtiny. Takže učení se angličtiny od osmi do půl 2 do noci, ehm, jak moc se mi chtělo spát! :D Ačkoliv z tohoto testu ještě nemám výsledky, řekla bych, že jsem to napsala. Přece jen popsat nějaké idiomy, slovíčka, účinky adrenalinu, skeletární systém a nějaké nemoci v angličtině není až tak příšerné, když to slyšíte v jiných předmětech. Spíše jde o to mít slovní zásobu a umět si to v té angličtině říct, ale stejně je k tomu alespoň malá příprava potřeba.
(Těsně před vydáním článku přišly výsledky z angličtiny - započteno. :) )

V pondělí jsem si říkala, že další den je takový můj den D, který mi buď rozhodí celé zkouškové, až budu psát opravný zápočet z morfologie, nebo se budu moct loučit s 10 kredity, protože neudělám zápočet a ústní zkoušení z analytiky a tím pádem nebudu moct dělat v letním semestru instrumentální chemii. A nebo oboje.

Takže jsem přemýšlela, že nepůjdu na večerní florbalový zápas, ale kvůli marodkám našeho týmu jsem nakonec šla. Nakonec jsem za to ráda, protože byla neuvěřitelná sranda a atmosféra. Sice na střídání jeden člověk + potom sprint na autobus zpátky na kolej, takže moje plíce se nacházejí ještě někde v hale, ale bylo to opravdu super odreagování. Jenže... Přišla jsem na kolej v půlnoci a teď se rychle učte na zápočty, které píšete v 7:45 ráno a ve 2 odpoledne. Ehm. Byla jsem bezradná a nevěděla, co dělat, ale zachovala jsem klid a šla jsem si na dvě hodiny lehnout. :D :D :D Potřebovala jsem se vyspat, protože jsem věděla, že bez spánku to můžu zabalit rovnou.

Vstala jsem ve tři ráno, kopla do sebe litr zeleného čaje a ihned se vrhla na morfologii. Přečetla jsem si všechny prezentace a varianty a doufala jsem ve štěstí. Potom jsem se učila analytiku a modlila se, abych už vše měla za sebou. 

Morfologie - potřebovala jsem 5 bodů ze 7, abych dostala zápočet díky průběžným testům přes semestr a nemusela psát opravný přes zkouškové. A světe div se! Otázky mi opravdu sedly a já získala přesně 5 bodů, takže zápočet je hotový! :D Teď už jen ta zkouška o 80 otázek na ústní a asi 30 A4 variant na písemnou zkoušku. ^^

Po  morfologii přišel stres z analytiky. Rychle jsem se snažila během 4 hodin do sebe nahustit nějaký všeobecný přehled, vzorečky, principy titrací a další věci, co prostě v lékárně budu používat každý den, že jo. A k tomu ještě přečtení mé seminární práce, ze kterého mělo být KRÁTKÉ přezkoušení.

Šla jsem tedy na porážku. Test jsem dopisovala jediná, takže jsem byla u něj v kabinetě a o to ještě větší nervy jsem měla, že tam jsem sama a kolem mě není žádná opora v podobě nějakého spolužáka. A taky se mi už chtělo sakra spát, protože jsem celkově za ty dva dny naspala tak 5 hodin, ale snažila jsem se na to nemyslet. V momentě, kdy jsem dostala zadání, jsem nechtěla uvěřit svým očím, ale věděla jsem, že ten test mám v kapse. Až na jeden příklad, který jsem spočítala na poslední chvílu, nebyla otázka, kde bych se zasekla. Uklidnilo mě to, odevzdala jsem test a čekala na KRÁTKÉ ústní přezkoušení ze seminárky. Ještě před ústním jsem zjistila, že mám z testu 8,25 bodů z 10. Páni! Jinak měla jsem popsat principy indikátorů u chelatometrie - tuším, že to bylo za dva body, každopádně mi za to dal plný počet. A na ústní, ať mu to rozvedu víc dopodrobna. Takže já dostanu plný počet bodů za něco, o čem jsem mu napsala asi 5 řádků (respektive vše, co bylo v učebnici) a on to chce rozvést do detailů? Nevěděla jsem, co k tomu víc říkat, takže tam ze mě vytahal celkový postup chelatometrie... Ehm, to jsem tedy nečekala. Po asi 10 minutách rozebírání téhle jedné otázky došlo k opravdovému zkoušení. Pod pojmem KRÁTKÉ přezkoušení si představím něco okolo 15 minut. Byla jsem tam hodinu! Tolik se nebývá ani na velkých zkouškách za 8 kreditů, tak proč jsem musela tolik trpět kvůli zápočtu za 3 kredity?! Byla jsem děsně nervózní, protože to vůbec neutíkalo, pořád se mě na něco ptal, rozebral se mnou každou větu v mé seminárce a chtěl, abych mu vysvětlila všechny důkazy prvků v sloučeninách včetně toho, jak bych to udělala v laborce. Tak budiž, tohle bylo téma seminárky, ale proč se mě ptal na věci mimo toho, na které jsem se nemohla připravit? 

Třeba otázka: Tak jaké znáte organické sloučeniny bez vodíku? Říkám, že třeba freony - CClF4... A on: "No, to nevím, to bych se musel podívat do nějaké učebnice. Já chci teflon, tak mi ho nakreslete." Co prosím? Tak já mu odpovím dobře a on mi to nevezme (a ještě řekne, že neví - wtf, neučí to náhodou? :'D), protože si vybere teflon, který jsem viděla naposled u maturity, co se vzorečku týče? Tak jsem tam cosi sesmolila díky tomu, že mi teda napověděl systematický název. A další otázky byly podobného rázu, protože si chtěl vyzkoušet můj všeobecný přehled. ;D Jako chápu, měla bych ho mít, ale sakra, byla jsem tam hodinu vystresovaná, kdy mě tahal za každé slovíčko, popletla jsem základní vzorečky, které bych jindy nenapsala tak, jak u něj, ale pak jsem si to opravila, klepala se mi ruka při psaní (protože prostě krátké přezkoušení ze seminárky sakra, ne z celého průřezu chemie) a chtělo se mi brečet a chvílemi jsem k tomu už neměla daleko. Asi teda pochopil, že mě po té hodině vydeptal dost (navezl se ještě do mě samotné a do mé střední školy), udělal tam ze mě trosku a dokonce se teda omluvil, že to zle nemyslel, že si mám najít někoho, kdo mi pomůže se stresem a že mi ten zápočet teda jako dá (to bych si prosila..). Takže celkově i s testem jsem vyšla po hodině a půl ze školy a byla jsem neuvěřitelně ráda, že to mám za sebou. Nečekala jsem, že někdo natolik vyhrotí předmět se zápočtem za pouhé 3 kredity... Vážně jsem si říkala, že kam se hrabe ústní zkouška z čehokoliv jiného. Ale zápočet? Panebože! 

Takže to shrnu - sice vše šťastně dopadlo a já se můžu připravovat na zkoušku z biologie, co mi loni zabila postup do druhého ročníku, ale tenhle přístup a ty nervy fakt hrůza. U morfologie jsem měla štěstí na otázky, ale u té analytiky jsem si to musela vydřít. Teď už jen doufat, že ho nebudu mít i na ústní zkoušce z navazujícího předmětu v letním semestru...

Poslední dobou si tu připadám nějak takhle:

15970557_1646971958650198_6620

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Skvostná černobílá jariwe 12. 01. 2017 - 03:31
RE(2x): Skvostná černobílá mixx 14. 01. 2017 - 23:43
RE: Skvostná černobílá hroznetajne 13. 01. 2017 - 13:11
RE(2x): Skvostná černobílá mixx 14. 01. 2017 - 23:46
RE: Skvostná černobílá atraktivnistrasilka 15. 01. 2017 - 01:49
RE(2x): Skvostná černobílá mixx 15. 01. 2017 - 13:35
RE: Skvostná černobílá rebarbora 07. 02. 2017 - 16:51