Článek Jak se učím/jak se učit?

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Jak se učím/jak se učit?

08. 01. 2017 - 22:48

boudicca: Pěkně sesumírované! Já mám tedy hodně věcí jinak, třeba začínám vždy od nejlehčí látky, stejně tak se učím v kratších blocích a časově klidně 50:50 s přestávkami. Na druhou stranu, do "flow" se dostanu během minutky dvou; delší dobu než 20-25 min nevydržím (zásadně pak klesá schopnost látku zpracovat). Hodně u učení používám zvýrazňovačky, maluji grafy a pomocné záchytné osy s body, tak mi to jde do hlavy nejlépe.

---
by-boudicca.blogspot.cz

12. 01. 2017 - 00:10

mixx: Já po tom, co jsem loni dva dny před zkouškou sháněla někoho, kdo mi vysvětlí spektroskopii, tak bych už ty těžké věci na konec opravdu nenechávala. Ale chápu, že každému vyhovuje něco jiného. Zvýrazňovače - to je moje! Bez nich to prostě nejde.

---
mixx.pise.cz

09. 01. 2017 - 13:03

tlapka: V tomhle článku je hodně pravdy, já mám pár věcí jinak. Ono hodně záleží na osobnosti toho člověka, co mu vyhovuje. Čtyřhodinový blok učení je pro mě nerealizovatelný. Potřebuju častější střídání, přitom vždy před novým blokem lehce zopakovat a pokročit dál.
Průběžné učení se mi (kromě jazyků) neosvědčilo. Než nadejde čas zkouškového, můžu začít znovu, i když opakuju. Rozpadá se mi systém. Osvědčila se mi spíš průběžná příprava - během semestru odevzdat všechny seminárky a podobné záležitosti a připravit si zkouškové okruhy a jiné materiály - a o zkouškovém už to jen sypat do hlavy.
Mojí psychice navíc vyhovuje mixovat si složité a lehčí věci, protože už vím, že něco vím spolehlivě, z toho složitého mi něco v hlavě ulpí a pak si dám ještě soustředěné opakování až v poslední fázi příprav, abych měla vše čerstvě v hlavě.

---
tlapka.pise.cz

12. 01. 2017 - 01:06

mixx: Ono s tím průběžným učením to bude také záležet podle oboru/typu předmětu, bych řekla. Respektive u nás se to opravdu vyplatí a navíc nám to ušetří spoustu času během laborek, kdy nemusíme pořád koukat na návod do skript, ale máme ho už v hlavě.

---
mixx.pise.cz

14. 01. 2017 - 22:11

damn-girl: S postupem času hrozně ŕada vzpomínám na dobu svaťáku a toho učení. Už nikdy potom jsem se neučila na zkoušky jako právě k maturité a to jsem skládala ještě několik zkoušek na vyšší odborný a pak i ty závěrečný. Nejvíc mi vyhovovalo se učit celé dopoledne, pak si dát jednu pauzu na oběd cca půl hoďky a pak se zas učit celé odpoledne. Pokud to nebylo takhle, nechala jsem se všim hned rozhodit. Také jsem jela otázku za otázkou a kašlala na to jestli je něco jednodušši či težší.Učila jsem se pak tak, že jsem si udělala ručně krátké body k vypiskům. Pak si je přěčetla a potom se je snažila odřikat nazpaměť.

---
damn-girl.pise.cz

14. 01. 2017 - 23:40

mixx: Tak to já se na maturitu učila asi nejméně, alespoň mi to tak přijde. Jinak tvou metodu jsem využila právě u maturity, ale dost jsem to odbývala, protože jsem se v době svaťáku nedokázala přinutit vstávat ráno, abych se učila i dopoledne. Jsem holt noční sova, ale snažím se to přehodit.

---
mixx.pise.cz

03. 02. 2017 - 00:58

moira: já k učení potřebuju jednu věc, bez které jsem ztracená - nějakého parťáka. Ani se nemusíme učit spolu, ale někdo mě musí donutit si k tomu vážně sednout a začít se učit, jelikož to je můj problém. Ne se něco naučit, ale začít se učit.
Jinak jsem se ale v článku často viděla a hodně věcí dělám podobně. Akorát na tu hudbu a jídlo si asi odteď budu dávat pozor.

---
moira.pise.cz