Zavři zobák a dělej, že se bavíš

5. leden 2017 | 15.28 |
› 

... protože učitelé a moje supr čupr karma se teď nejspíš válí někde smíchy na pohovce.

Nejdříve začneme úžasným předmětem s názvem Analytická chemie. Při zapisování jsem si říkala, že u tohoto předmětu stačí, když mám Obecnou a anorganickou chemii, kterou jsem se naučila za jeden den ke zkoušce, tak to nijak těžké být nemůže. A ono prdlajs, větší teror jsem snad ještě nezažila. Bohužel na druhou stranu je mi jasné, že přijdou horší předměty, u kterých budu brečet ještě víc. 

Nicméně s mým dokonalým štěstím jsem nenapsala jeden test o čtvrt bodu - nezájem kolegyně, že jste se jen upsala a teď mi to ústně všechno dopodrobna vysvětlujete, prostě si napíšete seminárku. Nu dobrá. Cca týden na to jsem měla psát poslední test z tohoto ďáblova předmětu. Jenže 3 hodiny před zkouškou se mi udělalo špatně a já akorát zvracela, takže jsem si řekla, že v tomhle stavu tam ani nedojdu, omluvila jsem se emailem, že nepřijdu a dál trpěla celý den v křečích v posteli. (To jsem ještě musela další den ke kolejní doktorce pro omluvenku, přičemž mi napsala ještě kapky na bolest břicha, což naštěstí celkem pomohlo.)

V úterý jsem tedy odeslala seminárku a s návrhy na náhradní termín mého posledního testu, protože říkal, že se začátkem nového roku dohodneme. Odepsal mi až dneska, s tím, že mám přijít v úterý odpoledne a že si mě zároveň přezkouší ze seminárky. Ehm, zkoušení? A nemá zkoušení probíhat u jiného učitele, jako tomu bylo loni? Asi zase změna pravidel, podle toho, jak se komu co zlíbilo. (Nehledě na to, že se na zkoušení vůbec netvářil, když nám tu práci zadával, tvrdil jen, že si to přečte.)

Ono by to úterý nebylo až tak hrozné, kdybych...

1. V pondělí nepsala zápočet z medicínské angličtiny cca 6 lekcí celkem, kdy tam je tak 500 odborných slovíček (nepřeháním), vysvětlování buněčné biologie, patologických jevů a anatomie v angličtině a další a další. Ale dobře, angličtinu jsem se tady vždy učila tak hodinu max a vždycky jsem to napsala, tak to snad nebude takový problém.

2. Problém se objevuje až tady. Abych dostala zápočet z Morfologie a fyziologie člověka, potřebuju napsat test na 5 bodů ze 7. A test se píše kdy? V úterý. A z čeho se píše? Z celé fyziologie. Jupí. Takže celá skripta na nějakých 100 stran, k tomu asi 7 prezentací cca na 400 slides a k tomu ještě další okruhy navíc, což zahrnuje přímo informace ke zkoušce.  A těch papírů je tolik, že si s nimi můžu vytapetovat pokoj a ještě by mi hromada zbyla na stole. Jo a tenhle test mě ještě čeká v 7:45, přičemž v pondělí večer mám mít florbalový zápas, to jen abych toho neměla málo.

A teď mi prosím povězte, když panu učiteli na análu napíšu, že si test můžu nahradit tento čtvrtek či pátek, případně celý příští týden, proč si z tolika dnů vybere zrovna úterý, kdy už tam toho mám takhle plno. Nejhorší je, že jeho bodování je absolutně nonsense, aneb můžete mu vypočítat xyz příkladů, ale napíšete ve stresu špatně jedno čísílko v chemické rovnici a celé vám to škrtne, co byste dostávali aspoň čtvrt bodu, i když příklad byl původně za tři body. A tak si říkám, jestli jsem vůbec vhodný adept na dostudování této školy, když mám největší chuť se na to vybodnout, jít spát a probudit se třeba za sto let. -_-

Já totiž jsem u zkoušek strašný stresař a ještě větší, když vím, že mi o něco jde a já to nesmím podělat. A hlavně nevím, jak se učit 3 takhle mega obsáhlé předměty dohromady, protože jak se znám + moje štěstí k tomu a další faktory, co mi od letního zkouškového podkopávají nohy, tak jeden předmět podělám, případně podělám úplně všecko, protože budu umět vše jen trochu nebo budu umět jeden předmět suprově a zbytek vůbec. 

Máte nějaké recepty na to, jak se učíte více předmětů najednou? Uvítám cokoliv.

Vidím to tak, že si napíšu nějaký přesný plán, který se budu snažit dodržet, alespoň budu doufat, že ho dodržím, ale už teď se mi z toho všeho chce grcat znova.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zavři zobák a dělej, že se bavíš jariwe 05. 01. 2017 - 15:49
RE: Zavři zobák a dělej, že se bavíš zlomenymec 05. 01. 2017 - 16:09
RE: Zavři zobák a dělej, že se bavíš genie 06. 01. 2017 - 22:37
RE: Zavři zobák a dělej, že se bavíš hroznetajne 07. 01. 2017 - 12:05
RE: Zavři zobák a dělej, že se bavíš cukrenka®svetu.cz 07. 01. 2017 - 13:10