Mini slohovka postrádající kvalitu :D

30. prosinec 2012 | 15.23 |
› 

Takové to nedlní odpoledne, kdy se vám nechce nic dlat, tak se radji díváte do svého počítače a promazáváte složky zbytečností - znáte to. Až jsem narazila na jakousi slohovku (?), která sice za mnoho nestojí, ale nkdy by se mi mohla hodit jako menší podklad pro ostatní práce. Takže tohle je spíše pro m a vy to snad radji ani moc nečtte. :D

Téma bylo Vnímání stromů všemi smysly. Všimla jsem se, že se ve svých slohovkách hodn opakuji co se týče tch klišéovitých přívlastků, ale tak nevadí. :D (Pozn. U posledního odstavce jsem si připadala jak njaká objímačka stromů...)

...

Old_Tree____by_MichiLauke

Jednoho slunečného odpoledne, jsem se rozhodla zlepšit si náladu procházkou v přírod. Šla jsem svou obvyklou, už vyšlapanou, cestou, která byla místy strmá a hrbolatá, až jsem došla na své oblíbené místo – osamocený park se dvma lavičkami uprostřed. Na jednu z nich jsem se posadila a všimla se, že pár metrů přede mnou hrd stojí mohutný javor.

Semišová chapadla vtru si pohrávala s jeho žlutooranžovými lístky. Nkteré listí začalo padat dolů na zem, jako by už nemlo sílu udržet se.

Když zavřu oči, dokážu se zaposlouchat do té symfonie, kterou mi dopřávají práv chvjící se listy v závanech vtru. Ten zvuk je stejn relaxující jako šumní moře. Otevřu oči a najednou jeden z tch listů dopadá vedle m. Nedá mi to a beru ho opatrn do ruky, abych si mohla zblízka prohlédnout jeho žilnatý a vrásčitý povrch a výjimečný tvar.

Po chvilce přemýšlení m příroda vyzve k tomu, abych se nadechla, a tak neváhám a udlám to – nadechnu se z plných plic. Jsem plná smíšených podzimních vůní. Vůn čerstv spadaného listí je velmi jemná, ale zároveň nejde si ji nevšimnout.

Nakonec to nevydržím, vstanu a dojdu k tomu stromu, který m přitahuje svým vzhledem. Uvdomím si, že ta hra vůní a barev m až moc uchvátila. A tak prsty přejedu po šedohndé kůře, která se místy šupinovit odloupává, ve znamení rozloučení...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší