Joe Hill - Rohy

6. červenec 2012 | 13.22 |
› 

Joseph Hillstrom King své jméno opravdu nezapře a ve svých knihách předvádí, že "kingovskou" dovednost umět napsat skvělou knížku s hororovým oparem dokáže stejně dobře jako jeho otec. V něčem se ale liší. S. King do svých hororů vkládá kapku optimismu a naděje na dobrý konec, ale Joe se drží temného světa bez milosti od samého začátku až do konce.

hill_joe_rohy

Před rokem přišel Iggy Perrish o svou dívku, kterou hluboce miloval - byla znásilněna a zavražděna. Soud ho osvobodil pro nedostatek důkazů, ale lidé přesto věřili, že se tohoto činu dopustil on. Jako by tohle nestačilo, jednoho dne se Iggy probudí a zjistí, že má na hlavě rohy. Pomocí nich dokáže donutit lidi, aby se mu přiznávali k tomu nejhoršímu, co kdy provedli nebo chtěli provést a postupem času přichází na další schopnosti. Díky rohům se rozhodne zjistit, kdo může za vraždu jeho dívky. Pravda se ale skrývá tam, kde by ji nikdo nehledal.

První stránky příběhu, zabývající se Iggovými rohy a jeho celkovou situací, vás fantasticky vtáhnou do děje, ale zároveň nastaví laťku vysoko, že druhá třetina knihy pro mě byla trochu zklamáním.Se zvědavostí, jak to celé dopadne jsem ale četla dál a byla příjemně překvapena. Líbí se mi, jak Joe Hill dokáže popsat stinné stránky lidí, špatné myšlenky a plány, které občas napadají každého z nás. Temnota příběhu je stejná jako v knize Černá krabice, ale tady vás konec příběhu donutí si položit pár otázek k zamyšlení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Joe Hill - Rohy dvirka 21. 07. 2012 - 11:50