Robin Cook - Toxin

17. prosinec 2011 | 20.56 |
› 

medium_img_500480Kniha Toxin je vůbec mojí první knihou od Robina Cooka. Četla jsem ji s velkým zaujetím a líbilo se mi, jak Cook vylíčil současné problémy ve zdravotnictví i společnosti, které se týkají nás všech. Drsné, nechutné, drastické. Doporučuji.

Rozvedený doktor Kim Reggis chce být tím nejlepším otcem pro svojí dcerku Becky. Jednoho dne ji pozve do její oblíbené fast foodové restaurace na večeři. Ovšem tato večeře má tragické následky. Díky napůl syrovému hamburgeru onemocní Becky smrtelnou chorobou následkem bakteriální otravy toxinem E.coli.

Úspěšný kardiochirurg Kim přišel kvůli sloučení nemocnic o vedoucí pozici, a tak zjišťuje, že úsporná opatření nemocnice, nemohou umožnit Becky kvalitní péči. Hluboce trpí tím, že pro ni nemůže nic udělat, a když se Beckyin stav prudce zhorší, rozhodne se jednat a zjistit, proč vlastně Becky onemocněla. S hrůzou zjišťuje, že pochybná masná výroba není vůbec chvályhodnou a inspekce na ministerstvu zemědělství nedělá svojí práci pořádně. Podniky se navzájem kryjí, aby nic nevyšlo najevo. Ale Kim se nevzdává a v pátrání mu pomáhá i jeho bývalá manželka Tracy a jedna mladá inspektorka, která svojí práci odvádí poctivě. Kim tedy postupně odhaluje pravdu, ale za její vypátrání může zaplatit i životem...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Robin Cook - Toxin chaostheory®pismenkuje.cz 17. 12. 2011 - 21:23
RE(2x): Robin Cook - Toxin mixx 18. 12. 2011 - 19:00
RE: Robin Cook - Toxin dvirka 20. 12. 2011 - 16:20