Stephenie Meyer - Hostitel

13. listopad 2011 | 13.19 |
› 

hostitel-stephenie-meyerova-13Tak konečně mám tuto rozsáhlou knihu za sebou. Ohodnotit tuto knížku bude asi složité. Když to tak rozkouskuji: Meyerová mi zde nesedla ještě více, než při "Tvajlajt". Zatínala jsem zuby při jejím častém opakování slov (ale možná za to může překlad, i když někde to bylo vidět, že to opakování je psané schválně) a místy jsem měla chuť přeskočit stránky, když Meyer dlouhosáhle popisovala nepodstatné věci, které tam nemusely ani být. Tudíž kdyby nebyla Meyer taková detailistka, mohla být knížka kratší a třeba i čtivější. Co se týče příběhu, nápadu, tak určitě lepší než její přeslazená Twilight sága. Myslím, že děj by nebyl špatný ke čtení, ale musel by to napsat někdo jiný.
A co mě dostalo na zadním obale knihy: "Fantastický, tvůrčí, podnětný a působivý román. ... Stephenie Meyerová vykresluje postavy a rozvíjí příběh jako zkušený mistr svého žánru - kříženec STEPHENA KINGA a ISAACA ASIMOVA."
Pardon, ale PŘIROVNÁVAT Meyer ke Kingovi?! Děláte si ze mě srandu?! Teď teda Kinga vážně lituju (a Asimova taky), protože být na jeho místě, to by mě urazilo.
A teď všichni do mě, že tu kritizuju naší skvělou Meyer. :D

Jsem líná psát k této knížce ještě něco dalšího, takže si dovolím prozatím vypůjčit obsah z kosmas.cz.

Melanie Stryderová se odmítá vzdát.
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Stephenie Meyer - Hostitel chaostheory 14. 11. 2011 - 12:02
RE(2x): Stephenie Meyer - Hostitel mixx 26. 11. 2011 - 18:14
RE: Stephenie Meyer - Hostitel rebarbora 16. 11. 2011 - 07:38
RE(2x): Stephenie Meyer - Hostitel chaostheory 17. 11. 2011 - 19:07
RE(3x): Stephenie Meyer - Hostitel rebarbora 18. 11. 2011 - 07:54
RE(2x): Stephenie Meyer - Hostitel mixx 26. 11. 2011 - 18:19