Paulo Coelho - Veronika se rozhodla zemřít

5. listopad 2011 | 23.19 |
› 

veronika-se-rozhodla-zemritK této knížce jsem se dostala přes databazeknih.cz, kde jsem na ni viděla samé pozitivní komentáře. Později jsem ji i objevila u Dvířky (chválím její hezky zpracovanou recenzi, takže se mrkněte :) ), a tak jsem si řekla, že ji zkusím. Nelitovala jsem.

Třiadvacetiletá dívka Veronika se rozhodne z ničehož nic spáchat sebevraždu. Má vše, na co si vzpomene, ale přesto ji život omrzel a ona spolyká lahvičku prášků a čeká, až přijde smrt.

Ovšem místo smrti se ocitne v psychiatrické léčebně. Je naštvaná, že jí to nevyšlo. Později se ale od lékaře dozví, že jí léky poškodily srdce a zbývá jí maximálně týden života.

V psychiatrické léčebně se Veronika učí poznávat samu sebe, ale také lidi okolo sebe. A ti se jí snaží pomáhat uvědomit, o čem život vlastně je. Pozná tam schizofrenika Eduarda a ona poprvé v životě pociťuje touhu žít, ale uvědomuje si, že je pozdě...

Kniha v sobě skrývá zajímavý příběh a skvělé myšlenky. Překvapilo mě, že jsem se do této knížky začetla v podstatě hned a za jeden den jsem ji měla přečtenou. Myslím, že vás donutí se zamyslet nad tisícemi věcí, takže rozhodně doporučuji přečíst...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší