Hole - část druhá

9. říjen 2011 | 16.09 |
› 

V minulém článku jsem psala o těch největších hitech od Hole plus nějaké písničky, které se mi velmi zalíbily. Dnes budu v seznamu písniček pokračovat. A nebojte se, že jsem to nejlepší vyčerpala už minule. :)

Malibu

Námět pro tuto písničku byl Kurtův útěk z nemocnice Daniela Freemana v Malibu, kde Kurt léčil svojí drogovou závislost. Pár dní po tomto útěku si Kurt vzal život. Píseň Malibu byla také nominována na ceny Grammy v kategorii Nejlepší rocková píseň skupiny, kde však Hole porazila Santana s písní Put Your Lights On.Mimojiné Malibu bylo také oblibeným místem Kurta a Courtney a chtěli tam bydlet.

 Miss World

Zajímavá písnička, která se mi líbí hlavně slovy. A refrén je asi nejdokonalejší. :)

Skinny Little Bitch

Tvrdost divně sladěných kytar, tvrdé údery bicích a hlavně vychlastaný hlas Courtney. Co víc k této písničce dodat... Líbí se mi ten starý styl Hole.

 Good sister, bad sister

Tahle patří také mezi oblíbené. Courtney je zde hlasově super. Ten její zpomalený vzdychavý zpěv a opět ten křik! Dokonalé!

 Softer, softest

Courtney na MTV Unplugged o této písni řekla: ,,Tohle je o dívce, která ve třídě vždycky páchla jako počůraná. Ona byla já, ne Tabitha. Říkám vám to, právě teď." Z textu tedy můžeme usuzovat, že je to píseň o malé Courtney, která byla utlačována svými spolužáky.

 Season of the Witch

Ironická píseň, která líčí pocity Courtney, kdy na ní novináři po Kurtově smrti udělali doslova hon na čarodějnici. Já osobně ji považuji za jednu z nejzajímavějších písní od Hole.

 Sugar Coma

 Teenage Whore

Skvělý start! Myslím, že u alba Pretty On The Inside asi nejznámější píseň, která pojednává o vyrůstání Courtney v těch těžkých situacích, kdy působila jako striptérka apod. Ostatně celé album se točí jen kolem těchto věcí.

 Babydoll

Text obsahuje hodně urážek, které jsou ale zajímavě podané. Například část textu: "Tolik se vrtáš v mé spolehlivé díře, že to můžu vidět." A jak se můžete všimnout, píseň hraná naživo je opravdu hodně energická.

 V lepší kvalitě:

 Garbadge Man

Podle mě patří k těm lepším písním na desce Pretty On The Inside. Velký podíl na tom má chytlavá melodie, což se u Hole moc často nestává.

Gutless

Skladba, která mi přijde trochu jiná od ostatní tvorby Hole. Nicméně i tak se mi písnička líbí a to hlavně díky tvrdému hraní na kytaru. Píseň má šťávu a považuju ji za klasiku od Hole.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře