Dotazník o rocku a metalu

25. září 2011 | 23.39 |

Děkuji Marieke za nádherný rock-metalový dotazník. :)

1.Máte raději rock nebo metal?- Nemůžu určit, co mám raději. Někdy mám prostě holt chuť poslechnout si něco tvrdšího, kovovějšího, s bohatými sóly a někdy se spokojím s jednoduchým rytmem. Nicméně nedokázala bych se bez rocku a metalu obejít.

2.Nejoblíbenější skupiny- Když tedy nejoblíbenější, tak opravdu napíšu jen ty nej, jinak bychom tu mohli být do zítra. :) Takže jako první musím určitě napsat Nirvanu. Nirvana se za poslední dobu stala mojí srdcovkou. Miluju jejich texty, hudbu (na tom má tedy velký podíl Kurt Cobain), styl a způsob, jakým lidi ovlinili. Na druhé místo se může řadit feministická skupina Hole. Obdivuju jejich texty, u kterých nemůžete říct, že jsou o ničem, protože v nich je velký kus Courtneynýho života. Hudba nabitá energií a křikem v souladu s nástroji. Skvělá kombinace pro mé uši. :) Další skupinou je Metallica. Klasika. Poslouchám je už od dětství. Líbí se mi hlavně jejich hudba a zpěv Jamese Hetfielda. Dále musím zmínit W.A.S.P. Tato legendární skupina si získala mojí věrnost hlavně díky krásným, smutným baladám. Blackieho hlas je naprosto dokonalej a texty taky nemají chybu. Některé písničky mě tahají pěkně za srdce. Pak tu máme kanadskou skupinu Kittie. Ta tvrdost kytar, přesné údrry bicích a především ženský hlas! Já prostě nepřestanu obdivovat ženský, co hrají v metalové skupině. :) Dále Nickelback - konečně nějaká rocková klasika. :) A na závěr System of a Down, kteří mi společně s Metallicou položili základy k tvrdé hudbě. Proto jsem ji nemohla nezmínit, protože si stále ráda připomenu některé jejich skladby, i když už je neposlouchám tak intenzivně jako kdysi. Co dodat na závěr, že mě ani jedna kapela neomrzela. Pro milovníky tvrdé hudby nepatří mezi novinky. Snad jen Kittie málokdo zná. Rozhodně, dle mého názoru, stojí všechny kapely za poslechnutí. :)

3.Čím vás zaujaly zrovna tyhle? - Jak už jsem zmiňovala - hudba, texty, zpěv, žádná "umělotina". :)

4.Viděli jste některou z nich naživo? - Bohužel ne a pochybuju, že se mi poštěstí některou z nich naživo vidět. :(

5.Nejlepší hudebníci podle vás - Tak u mě si samozřejmě zaslouží první místo Kurt Cobain. Pro mě je hudební ikonou, génius. Tolik věcí, co udělal pro hudbu, jak moc změnil hudební historii a kolik si toho vytrpěl. Má můj velký obdiv. Pak Courtney Love. Je to chytrá, ženská se skvělým hlasem a talentem na psaní textů. Hlavně se mi líbí, jak se se vším dokázala poprat, protože v životě to měla a má opravdu těžké. Blackie Lawless se pohybuje na bázi Kurta Cobaina, ale nelze je srovnávat, každý je jiný. A nakonec Daniel Landa. K němu snad ani není třeba zmiňovat něco víc, protože on toho pro českou hudbu udělal také mnoho. :)

6.Nejoblíbenější alba - Bleach, Nevermind, In Utero, Live Through This, Celebrity Skin, Pretty on the Inside, Kill 'em all, Death Magnetic, The Last Command, Toxiciy, Unter dem Eis

7.

Co zrovna posloucháte? -  Zrovna teď mi hraje Hole - Malibu. :)

8.Nejsympatičtější hudebník - Hehe. :) Kurt Cobain, Taylor Hawkins, Dave Grohl, Eric Erlandson, Cliff Burton, Chad Kroeger... a abychom nebyli jen u těch mužských, tak Courtney Love a Morgan Lander.

9.Nejnesympatičtější hudebník - Dovedla bych jich jmenovat plno z jiných žánrů, ale z oblasti metalu, rocku a punku nelze určit. :)

10.Nejlepší text - To nelze určit, který text je z těch stovek písniček, co poslouchám, nejlepší. Nicméně líbí se mi text Lithium a You Know You're Right od Nirvany, Dying od Hole, Lonely Day od SOAD a Cries in the Night od W.A.S.P. 

11.Jsou pro vás důležitější melodie nebo texty? - Nejdřív hudba, aby to znělo mým uším, a pak se zajímám o text. 

12.Image které kapely se vám líbí nejvíc? - Asi skupina Kittie.

13.Která kapela má nejhorší image? - Nelíbí se mi Kissáci a také black metalisti. Přijde mi to až moc provokativní a přehnané. 

14.Které podžánry rocku a metalu jsou vám nejbližší? - Heavy metal a trash metal. Co se týče rocku, tak punk-rock a grunge.

15.Které podžánry nemáte rádi? - Black metal. Ale ještě více nesnáším grind core. Trhá mi to uši a nemám z těchto podžánrů dobrý pocit. Nezískal si mě ani glam metal.

16.Byli jste někdy na festivalech MoR, BA, popř.na Wacken Open Air nebo jiném zahraničním? - Nebyla, ale strašně moc chci. :)

17.Který koncert nebo festival, který jste navštívili, byl zatím nejlepší? -Nepoštěstilo se mi nějak se objevovat na koncertech. Buď nebyly finance nebo já byla pryč. :/ Jediný koncert, co jsem viděla byli Horkýže Slíže a Tři sestry, ale to už je douhá doba. A ještě jeden mini fesťák, na jehož název si nevzpomenu. Ten byl fajn. :)

18.Setkali jste se osobně s nějakým hudebníkem - Bohužel ne. Radši ani nechci vědět, jak by to dopadlo. :D 

19.Jak často posloucháte hudbu? - Každý den. A kde?  V mé milované mp4. Kdyby mi máma někdy chtěla za trest něco zabavit a já bych si měla vybrat mez mp4 a mobilem, s radostí jí ten mobil dám (i když tam můžu hudbu poslouchat taky), ale mp4 je jen moje. :P

20.Dá se říct, že jste závislí? - Určitě. Knihy, hudba, psaní. Bez toho bych se neobešla. :)

21.Kdy jste se k této hudbě dostali? - Jako malá jsem s bráchou poslouchala Landu, Kabáty, Tři sestry, Brutus a ze zahraničí Metallicu. Vlastně jemu děkuju za to, že mě naučil na tvrdou hudbu a já neskončila jako nějaký tragéd s rozkrokem na zemi (pardon :D). O hudbu jsem se ale začala víc zajímat, když jsem začala s hraním na kytaru. Hledala jsem pořád nějaké hudebníky, kteří by mě inspirovali a vida, povedlo se. :)

22.Vyznáte se v historii tvrdé hudby? - Orientuji se řekla bych, že dobře. Ovšem všechny detaily neznám.

23.Posloucháte i některé legendy? - Jistě. Nirvana, W.A.S.P., Metallica (někdo ji za legendu považuje, někdo zase ne), Queen, The Beatles...

24.Co se vám nejvíc líbí na rocku a metalu? - Oproti jiným žánrům, že mají živou hudbu, žádnou elektroniku. Pak taky tvrdé hlasy zpěváků a těžké údery bicích a kytar.

25.Máte pokoj polepený plakáty? - Mám Slipknoty, Green Day, Billy Talent a Divokýho Billa. Nic víc. :/ Z toho jsem nejvíc hrdá jen na Slipknoty. Chtěla bych ale nějaký plakát Nirvany nebo Metallicy, jenže nikde nic. :P

26.Kupujete časopisy o rocku? - Ne a nikdy jsm si nekupovala, protože většinou tam nebylo nic zajímavého pro mě. A na ty kratičké články o mých oblíbených skupinách mi postačí internet, kde mám informací plno. 

27.Posloucháte i jiné žánry, než rock a metal? - Moc ne. Jen občas ska. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Dotazník o rocku a metalu damn-girl 26. 09. 2011 - 21:56
RE(2x): Dotazník o rocku a metalu mixx 29. 09. 2011 - 20:44
RE(3x): Dotazník o rocku a metalu damn-girl 29. 09. 2011 - 21:13
RE: Dotazník o rocku a metalu marieke 28. 09. 2011 - 11:55
RE(2x): Dotazník o rocku a metalu mixx 29. 09. 2011 - 20:43