Stephen King - Pod Kupolí

23. září 2011 | 16.36 |
› 

Stephen-King-Pod-kupoliStarý King se vrátil! Jsem ráda, že mě tenhle román svojí rozsáhlostí neodradil a já se do něj pustila. Chytil mě hned na prvních stránkách. V knize je skvěle vystupňované zlo a poměrně rychle, jako já, začnete pár hlavních postav nenávidět a naopak u dalších si zase nebudete moc jistí, jeslti se přidat na jejich stranu nebo ne. Obyvatelé díky Kupoli ztratí poměrně hodně věcí (např. čistý vzduch, svoje blízké, zdravé myšlení...), takže vás to nutí sledovat příběhy alespoň vašich oblíbených hrdinů-držíte jim palce, nadáváte, ale nezmůžete vůbec nic, přesně jako oni.
Konec mě překvapil, i když byl trochu bídný, myslím, že by z toho byl skvělý film.
Jo...a mějte při čtení dostatek nervů a trpělivosti. ;)

Neproniknutelná bariéra náhle odřízne malé městečko od okolního světa. Ovzduší se postupně znečišťuje, zásoby se tenčí, dochází energetické zdroje a pokusy o zničení bariéry jsou bez výsledku. Místní radní s diktátorskými sklony se díky této situaci snaží konečně vyniknout a pomoct městečku. Vždyť v této situaci nemůže nic lepšího udělat!

Kniha je také propletena dalšími reálnými situacemi - např. ilegální výroba drog, jediná radiostanice, která pořád mluví o víře k Bohu a nechybí ani spousta násilí, zla, arogance, zločinů a lidské bezmoci...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Stephen King - Pod Kupolí moira 24. 09. 2011 - 15:31
RE(2x): Stephen King - Pod Kupolí mixx 25. 09. 2011 - 13:23