W.A.S.P. - Balady

2. září 2011 | 15.31 |
› 

1. Breathe

Nádherná romantická balada, která mě chytila hlavně textem. You don't have to hear my heart beat. All you need is to look into my eyes. Zpívá se hned na začátku písně... Když ji tak poslouchám, přijde mi, že jsem ji už někde slyšela. Nebyla v nějakém filmu?

2. Cries In The Night

O něco drsnější než předchozí skladba. Nedá se ani považovat za typickou metalovou baladu, takže se v tomto článku bude hodně vymykat oproti ostatním skladbám. I přesto ale na mě trochu depresivněji působí (My life is broke because my dream were shattered). Co mě nejvíce upoutalo na této písni je energetický refrén doprovázený skělým výkonem zpěváka Lawlesse (alespoň myslím, že on máv této písni ten hlavní zpěv) a text, ve kterém je velký kus pravdy...

3. Clockwork Mary

Nenáročná balada, alespoň co se týče hudby, která se ke konci rozjede a předloží nám skvělé kytarové sólo. Welcome my friends to Paradise. I know sorrows you hide. Closer to my light. Are you sad ma'am. Aneb prvních pět veršů je zpíváno jakýmsi Johnatanem, který je na kongregaci. Zbytek písně zpívá své matce: Mother why, oh mama where you gone. Now you came to claime me your son. Oh, you gave but taken my life. Když to tak shrnu, textově je skladba zajímavě pojatá a část o jeho matce mě nutí se nad textem zamyslet. Ještě chválím autora videa za zpracování videa. 

4.

Evermore

Evermore je píseň, která mi připomíná jinou píseň. Nemůžu si ale vůbec vybavit, jakou. Nadchla mě nenáročnost písně na poslech. Je taková pohodová a dobře se mi poslouchá při běžné práci. Nejde mi tady ani tak o text ani o hudbu, ale o celkové ztvárnění...

 5. Forever Free

Můj velký favorit od W.A.S.P. vůbec. Musím velmi pochválit Blackieho Lawlesse za skvělý text a hudbu a ještě jeho kouzelný zpěv. Nejvíc se mi líbí ta část, kde zpívá The wind cries her name in the breeze, která mě nadchla zajímavou prácí s hlasem (takový to "crieees" :D). Zamilovala jsem si tu píseň hned při prvním poslechu a myslím, že ji z hlavy jen tak nevyženu.

 6. Hallowed Ground

Tato písnička je pro mě zajímavá svojí hudbou, než textem. Poslouchám ji často, protože mi něco až příliš připomíná...

 7. Hold On To My Heart

Další moje oblíbená píseň od W.A.S.P. Už jsem ji několikrát slyšela a řekla bych, že pro většinu z vás také nebude žádnou novinkou. Krásná píseň o lásce s ještě lepším textem a skvělou hudbou. Co víc dodat, prostě dokonalost.

 8. Keep Holding On

Opět nezapomenutelný text, melodie hraná zezačátku na klavír, potom na housle a kytaru a k tomu krásný, uklidňující zpěv. Tak otřete slzičky, jdeme dál. :)

 9. My Tornured Eyes

Další, co je o něco drsnější, než ostatní písně, ale ten text ji dělá depresivní. Kill me, I know that's what you want. Kill me, I know that's all you want.

 10. The Great Misconceptions of Me

Líbí se mi díky svému pojetí. Text je opět rozdělený - jakýsi Jonathon zpívá kus textu nejdříve divákům, potom své matce, pak všem a nakonec nějakému králi. Když pominu tohle rozdělování, tak je v sobě píseň skrývá nádherný text. Hudba už je jenom takovým doplňkem... Jenom k tomu rozdělování písní... Blackie Lawless vždy říkal, že písně z alba The Crimson Idol vypráví o románové postavě Johnatanovi S. (vyskytuje se i v jiných albech). Mnozí ale věří, že jde o Lawlessův skutečný životní příběh. Většina fanoušků pokládá toto album za mistrovské dílo Blackieho a patří k favoritům diskografie W.A.S.P.

 11. Take Me Up

Blackieho úžasný hlas mě opět nadchnul. Album Dominator patří k mým oblíbeným od W.A.S.P., ne jenom díky textům nebo hudbě, ale díky dokonalému zapadání obou věcí do sebe.

 12. Godless Run

Klasická rocková balada. Smutná, krásná, pomalá...Co víc dodat?

 13. The Gypsy Meets the Boy

Další příběh, kdy se Johnatan a cikánka střídají ve zpěvu. Krásná, pomalá, s hlubokými myšlenkami...

 14. The Idol

Moje, oficiálně druhá píseň od W.A.S.P.. Ať dělám, co dělám, vždycky mi tato píseň vžene slzy do očí.

 15. What I'll never find

Tahle píseň je hlavně textová záležitost (alespoň u mě). Ty slova prostě miluju... Can you feel me say goodbye... Dokonalé. :) Přijde mi, že na písničkách o lásce se nedá nic zkazit a u W.A.S.P. to platí trojnásob.

 16. All My Life

Řekla bych, že patří k poměrně známým písničkám, alespoň já ji už hodněkrát slyšela. Nicméně si tuhle písničku nesu hluboko v srdci...

 17. Trail of Tears

Tuhle písničku jsem shcopná poslouchat dvacetkrát dokola a zatím mě neomrzela...

 18. Unholy Terror

Tajemná a temná písnička vhodná akorát k mému smutnění...

 19. Heaven's Hung In Black

A nakonec... Ta nejsrdcovatější srdcovka od W.A.S.P. a z celé mé hudby vůbec - Heaven's Hung In Black. Prostě moje srdcová záležitost. Vzpomínky, slzy, úsměvy, jeho oči... Když máte k nějaké písni vzpomínky, dostane úplně nový význam. Ach, jak časté jsou večery s paní Depresí a touto písní!

 Tak a to je vše, přátelé. Utřete očička, pořádně se vysmrkejte a pošlete smutek pryč od sebe. :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: W.A.S.P. - Balady maydayberry®svetu.cz 07. 09. 2011 - 19:00
RE(2x): W.A.S.P. - Balady maydayberry®svetu.cz 07. 09. 2011 - 19:02
RE(3x): W.A.S.P. - Balady mixx 11. 09. 2011 - 16:27
RE: W.A.S.P. - Balady ola 22. 10. 2011 - 00:36
RE(2x): W.A.S.P. - Balady mixx 22. 10. 2011 - 20:29