Stephen King - Ostrov Duma Key

21. srpen 2011 | 12.23 |
› 

ostrov-duma-key-viewEdgar Freemantle se až do nehody, při které přišel o pravou paži a utrpěl zranění mozku, živil jako stavař. Během zdlouhavého léčení trpí výpadky paměti a záchvaty zuřivosti. Kvůli tomu ho manželka opustí. Jeho terapeut Dr.Kamen chce, aby změnil prostředí, a tak se Edgar z Minnesoty odstěhuje Duma Key-malý, téměř pustý ostrůvek u floridského pobřeží. Dr.Kamen se ho zeptal, jestli by kromě stavařiny nenašel něco, co by jeho deprese oslabilo. A Edgar si vzpomněl, že kdysi kreslil... Na ostrově zjistí, že je velmi nadaný malíř, a tak se v malování rozhodne pokračovat. Jenže s obrazy se začnou dít zvláštní věci. Cokoliv Edgar namaluje, objeví se i ve skutečnosti a když to vygumuje, zmizí to. Ostrov má podivnou moc, která zesiluje jeho talent, protože tam přebávý cosi zlého...

Stephen King předkládá fascinující román, ve kterém čtenáře provede tajemnými kouty lidské paměti, temnými vodami představivosti a zubatými nástrahami uměleckého talentu.

Děj knihy plyne pozvolna a pomalu, i přesto jsem se od ní nedokázala odtrhnout. A i když je pravda, že na Kingové klasiky jako To, Osvícení nebo Řbitov zvířátek to nemá, stejně si knížka dle mého názoru zaslouží vysoké hodnocení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Stephen King - Ostrov Duma Key moira 24. 08. 2011 - 15:26
RE(2x): Stephen King - Ostrov Duma Key mixx 26. 08. 2011 - 11:45