Stephen King - To

2. leden 2011 | 20.36 |
› 

toProhlašuji tuto knihu za první přečtenou knihu v tomto roce. :D Dneska jsem to přece jenom stačila přečíst a musím říct, že jsem na sebe tak trochu pyšná, protože jsem myslela, že tu knížku budu číst tak měsíc. (Když jsem schopná pitvat se s tříset stránkovou knížkou i přes dva týdny... ) Jsem ráda, že mě ten rozsah neodradil, protože opravdu to za přečtení stojí. Nechápu, jak King mohl něco takového napsat, musí mít hodně velkou fantazii a hlavně trpělivost, protože napsat knížku s 1048 stránkami, opravdu klobouk dolů.

Celý děj začíná v malém městečku Derry, ležící ve státě Main, vraždou George (bratr Billa), kterého naleznou pouze s jednou rukou. Řádí tu něco zlého, něco, co zabíjí hlavně děti a parta sedmi kamarádů (Bill, Beverly, Ben, Eddie, Stan, Richie a Mike) ví, že s Derry není něco v pořádku. Každému z nich se přihodí něco hrůzného a nevysvětlitelného. Vidí to pouze oni a za vším stojí záhadný a strašidelný klaun Pennywise, který žije v kanálech pod městečkem Derry a většinou se mu říká To. Parta dětí To jednou málem porazila a zabíjení na pár let utichlo. To muselo nabrat sílu...Děti si slíbily, že když se To vrátí do Derry, vrátí se i ony. A tak se tomu po osmadvaceti letech skutečně stalo-To se vrátilo a s ním i (teď už dospělí) kamarádi. Chtějí To už doopravdy zničit.

Jestli Derry zachrání nebo ne si už přečtěte sami, protože to za to stojí.

Podle mě se děj někde docela táhl, ale to je tak jediné, co bych mohla vytknout. Minulost se hodně prolínala se součastností a já občas ztratila přehled o postavách. Po pár stránkách jsem to už ale chápala a zase žila příběh s těmi dětmi a připadalo mi, že jsem jedním z nich a nechtěla jsem se od knížky odtrhnout, dokud jsem nedočetla alespň jednu kapitolu. Opravdu doporučuju. :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Stephen King - To pajenka®svetu.cz 02. 01. 2011 - 21:02
RE: Stephen King - To kobliha 02. 01. 2011 - 21:54
RE: Stephen King - To marieke 03. 01. 2011 - 00:47