Bílá masajka

30. prosinec 2010 | 07.42 |
› 

 Tak jsem včera poprvé od Vánoc (!!!) koukala na film. 

bila_masajka2Bílá masajka, možná, že to většina lidí viděla, je o jedné ženské Carole, ze Švýcarska. Jede na dovolenou a tam se zamiluje do černocha masajce, který je bojovník jakéhosi jeho kmene. Carola opustí svého přítele a rozhodne se odstěhovat do Keni (aspoň myslím, že to byla Keňa) do buše, aby mohla žít s černochem. Začne ho učit něžnosti a život v buši se jí líbí, protože je jednoduchý. Teda až na to, když se akutně potřebuje lékařská pomoc, což nakonec pozná, když jí jedna holka potratí vzadu v autě, protože jí nestihla včas odvézt k doktorovi. Rodila dítě opačným směrem, a tak Carole nikdo ani nechtěl pomoci, protože si mysleli, že ta dívka je začarovaná. 

Nakonec se s tím černochem vezme, ale to se jí možná stane osudným. Zřídí si obchod, kde bude mít plno zákazníků, a tak vydělává peníze. Její muž ale začne žárlit na všechny zákazníky, jak se na ně usmívá. Přitom to dělá kvůli obchodu a on si myslí, že má milence. Začne něco nadávat tou jejich řečí a Carola je z toho smutná. Nakonec řekne, že to díte, které Carola čeká není jeho ale jejího milence. Nakonec se to ale vysvětlí a on se jí omluví. Když porodila (nejdřív si myslela, že jí ti černoši zabili dítě, protože jí dali něčeho napít a jí se přestal hejbat plod v břiše) v nemocnici (v okolí ještě bydlel dvacet let jeden Ital, tak jí raději zavolal lékaře, než aby se o ní starali ti černoši), tak to vypadalo, že všechno je zase v pořádku. Porodila dceru Saraj. 

Potom se vrátila zpět i s holčičkou do buše a zjsitila, že její obchod vůbec nevydělává, spíše naopak. Její nevzdělaný muž totiž všechno dával na tzv. "úvěr", prostě napsal cenu do nějakého sešitu, že to zákazníci mohou zaplatit příště. Žádné příště nebylo. Tak se Carol naštvala, ale ještě víc se naštval její muž. Potom jí zase nařkl, že má nějakého milence a chtěl ho zabít, ať už to byl kdokoliv. Carol se ho snažila zastavit, a to ho naštvala a dal jí facku (nebo pěstí?), ta mu to ale vrátila. V jejich kmeni, kde jsou ženy podřízené se tohleto nestává, a tak jí chtěl zabít. Pár černochů z kmene ho ale zastavilo a Carola už to tam nezvládala. Vzala Saraj se slova, žecast_07 jede do Švýcarska matce ukázat dceru na dva týdny. 

Film končí tak, že jí muž řekne: ,,Já vím, že už se nevrátíš." Zavřou se dveře od autobusu a Carola s dcerou jede na letiště a do Švýcarska...

Carola se svojí dcerou ve Švýcarsku zůstala.

Film je podle skutečné události. 

Většinou takové filmy moc nemusím, ale tenhle se mi líbil. Nechápu teda, co na něm viděla, když už jenom ten jeho pohled mi připadal zlej. Podle mého názoru takové manželství může být teda pěkně o hubu. Carola mohla být vůbec ráda, že jí dovolili odejít a že jí nezabil. Kdyby si jí lidé z kmene neoblíbili a stáli při tom černochovi, tak by mohla být klidně mrtvá. Takové rozhodnutí, že bych prostě najednou odjela do buše bych vážně neudělala. Ty podmínky a jejich zvyky... Bála bych se každého dne, co přijde. A ještě s takovým žárlivkou... 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.14 (29x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Bílá masajka zahonka 30. 12. 2010 - 10:16
RE(2x): Bílá masajka mixx 30. 12. 2010 - 11:34
RE: Bílá masajka empress 30. 12. 2010 - 10:48
RE(2x): Bílá masajka mixx 30. 12. 2010 - 11:33
RE: Bílá masajka sargo 30. 12. 2010 - 11:04
RE(2x): Bílá masajka mixx 30. 12. 2010 - 11:35
RE: Bílá masajka chaostheory 31. 12. 2010 - 11:01
RE: Bílá masajka distressed 31. 12. 2010 - 16:36
RE: Bílá masajka boudicca 02. 01. 2011 - 00:04