Monika Fethová - Případ trhače jahod

28. listopad 2010 | 22.03 |
› 

 Tahle knížka mě dostala. Nečekala bych, že může bejt až takhle dobrá. Nejvíc se mi líbily popisy z vrahova pohledu. Originalita knížky mě nutí hodnotit ji jedničkou. Jinak to prostě nejde. :) 

cb62c24be41cee5b991b1633cdf1e7

Popis:

Byl to jeden z těch dnů, kdy můžete horko doslova cítit. Sluncem spálenou kůží. Pot, který vystoupí ze všech pórů, jen co se pohnete. Jeden z těch dnů, kdy byl netrpělivý a podrážděný. Den, kdy by mu raději nikdo neměl zkřížit cestu.  Ach bože. Potlačil vzdychnutí. Dvě ženy se po něm otočily. Sotva je znal. Zamračeně se na ně podíval. Sklopily pohled a znovu mu nastavily záda. Slunce na obloze bylo jedinou ohnivou koulí. Vypal mi tyhle myšlenky z těla, pomyslel si. Prosím! A tyhle pocity! Ale slunce bylo jen sluncem. Nemělo sílu splnit jeho přání. Tuhle sílu měla jen jediná víla. Mladá. Krásná. A nevinná. To především. A byla na světě jen pro něj.

Děj knihy je zasazen do venkovského městečka v období letních prázdnin a hlavními postavami jsou tři kamarádky a zároveň spolubydlící, Karol, Monika a Jana. jedna z nich, Karol, však jednoho dne beze stopy zmizí. Může to mít nějakou souvislost s vraždou mladé dívky ze sousední vesnice? Zmizení Karol se každopádně stane roznětkou celé řady událostí, v jejichž souvislosti do příběhu vstupují další postavy a dochází k nejhrůznějším zvratům. Co přesně se odehrává od Karolina zmizení nebudu prozrazovat. :)

Kniha Případ trhače jahod je unikátní i svým literárním zpracováním. Celý detektivní příběh je totiž subjektivním pohledem jednotlivých postav a to všetně pohledu braha. Díky tomu se na pozadí hlavní dějové linie otvírá i druhý plán, který čtenáře zve do zákoutí lidských duší. Na povrch tak vyplouvají i věci, jako je například pokřivené dětství, proměna blízkých vztahů ve světle dramatických událostí a další, neboli věci, které na první pohled nemusejí se samotým příběhem až tak souviset. Pak však přijde pohled druhý... 

MILUJTE SVÉHO VRAHA!

Evropský bestseller.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.25 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Monika Fethová - Případ trhače jahod dvirka 30. 11. 2010 - 18:36
RE: Monika Fethová - Případ trhače jahod hanny* 06. 12. 2010 - 17:00