Slohová práce - Mé oblíbené místo

22. srpen 2009 | 15.57 |
› 

Jelikož se blíží nový školní rok, tak jsem nezahálela s přpravou do školy. Sice mám ještě týden čas, ale vzhledem k tomu, jak předěláváme elektriku, a budeme pak malovat celý byt, bych neměla čas, takže jsem to udělala s malým předstihem.

Prohrabala jsem šupliky, které mám do školy a našla mezi nima můj sloh, který je z minulého ročníku, asi z února (podle odhadu). Dostala jsem za něj za jedna, a mě osobně se taky líbil, tak jsem si řekla, že ho sem zveřejním.

Bylo to na téma Mé oblíbené místo, ve stylu líčení.

Mé oblíbené místo

Moje oblíbené místo je můj pooj, protože ráda pozoruju z okna pestrou přírodu. Teď už moc pestrá není, jelikož je zasněžená. Líbí se mi, jak malé vločky poletují. Ptáčci odletěli do teplých krajin a bez jejich zpěvu je tu ticho jako v hrobě. Holé stromy se tváří smutně a travička by určitě chtěla volě dýchat pod tou peřinou sněhu. Celá příroda je zasněžená a tak nějak i smutná.

Těším se, až přijde jaro a já se budu moci koukat z okna na rozkvetlé květiny, na pilné včeličky a na stříbrné kapičky ranní rosy. Stromům začnou rašit pupence a ptáčci začnou zpívat jako o závod. Jemný vánek bude ohábat koruny stromů a travička se bude chvět.

Jestli bude pršet, příroda bude ještě hezčí. Před zářící slunce se nahrnou mráčky a k zemi budou padat jemňoučké kapičky deště. Květiny se zachumlají, aby déšť nezničil jejich květy a hmyz se schová do svých úkrytů. Kapičky deště budou zlehýnkabubnovat do okna a já se budu cítit skvěle. Otevřu okno a déšť se bude dotýkat mého obličeje a já se budu cítit jako v ráji.

Každý den se vrhám k oknu a těším se, co na mě počasí připraví tentokrát.

Tak to je vše. Někdy jsem tam kecala třeba že se každej den těšim na počasí.To ke mě moc nepatří, ale nevěděla jsem jak to zakončit, tak mě napadlo tohle :D Když teď o tom tak přemýšlím, tak to je vlastně sloh, co mě dovedl k tomu, abych začala psát svoji "knížku". Nemyslím tu, co píšu teď, ale už dřív jsem něco zkoušela. 

Docela mě překvapilo, že bych mohla dokázat takovej sloh, ale řeknu vám, že když učitelka četla asi pět nejlepších slohů, do kterýho patřil i ten můj, tak jsem se trošku sklouzla ze židle aby na mě nebylo moc vidět. No trapas....

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.91 (95x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Slohová práce - Mé oblíbené místo kobra-mix 23. 08. 2009 - 08:51
RE(2x): Slohová práce - Mé oblíbené místo mix* 12. 10. 2009 - 19:03