Stephen King - Všechno je definitivní

24. únor 2011 | 11.47 |
› 

vsechno-je-definitivni-1129Další z Kingovek. :) Hodnotila bych tuhle knížku 4 z 5 hvězdiček. Povídky byly zajímavé a originální, dokázaly vás vtáhnout do děje přesně tak, jak to King umí. Ale některé mi připadaly docela zbytečně dlouhé, že ztratily své kouzlo a chvílemi jsem se nudila... 

Pitevní sál čtyři

Povídka vypráví o Howardu Randolphovi, kterého uštknul had. Doktoři si ale myslí, že měl infarkt a prohlásili ho za mrtvého. Potom ho chtějí pitvat a Howard se probudí, ale nemůže se díky ušknutí pohnout ani promluvit. Snaží se jakkoliv upozornit na to, že žije. Dělá různé zvuky, jenže k jeho smůle si lékaři pustí radio, takže nic není slyšet... A lékaři už jsou připravení k pitvě. Dostane se z toho Howard nebo ho lékaři rozpitvají?

Tato povídka se mi opravdu líbila. Myšlenky toho muže jsou tak hlasité a tak dokonale popsané, že jsem měla pocit, jako bych na pitevním sále čtyři ležela já. Prostě dokonalé.  

Pán v černém obleku

Malý kluk si jde jednoho dne zarybařit. Rybaření mu ale znepříjemní včela, která si mu sedla na nos. Chlapec si říká, že ho bodne a on určitě umře stejně, jako jeho bratr-na bodnutí včely. Ale nějaký pán ho zachrání-tleskne a je po včele. Jenže ten pán v černém obleku je nějaký divný...Smrdí po síře a říká, že matka toho chlapce je mrtvá. Chlapec si myslí, že je to Ďáběl. Navíc pán má strašný hlad a chce chlapci ublížit... Uteče mu chlapec? A je jeho matka opravdu mrtvá nebo si to Ďáběl vymyslel?

Zajímavá povídka. Chvílemi jsem prožívala příběh s tím chlapcem a musím říct, že kdybych měla nějakého takového pána potkat, určitě bych se nezachovala tak statečně jako on...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Stephen King - Všechno je definitivní kdo-dneska-ne®blbne.cz 24. 02. 2011 - 15:08
RE(2x): Stephen King - Všechno je definitivní mixx 25. 02. 2011 - 10:00
RE: Stephen King - Všechno je definitivní dvirka 27. 02. 2011 - 15:41
RE(2x): Stephen King - Všechno je definitivní mixx 27. 02. 2011 - 16:37