P.C. a Kristin Cast - Škola noci 5-Pronásledovaná

19. únor 2011 | 12.39 |
› 

Skola-noci-5-PronasledovanaDočetla jsem to už někdy ve středu, ale na popis jsem neměla čas, tak ho přidávám teprve teď.

Knížka se mi celkem líbila, ale bohužel musím říct, že předchozí díly byly lepší. Autorky by si také mohly odpustit neustálé představování postav, myslím, že už si to z těch předchozích 4 dílů pamatujeme...Ale na oddech to bylo dobré. Je to velmi čtivé, takže se to dá zmáknout i za jeden den. Těším se na šestku a už bych docela ráda chtěla přečíst všechny ty díly, abych tuhle sérii měla konečně skrku. :D 

Padlý anděl Kalona a Nefert ovládli Školu noci. Zoey se s jejími přáteli skrývá v tunelech. Zoey před tuneli zachraňuje Heatha, ale porání jí krakoun-tzv. synové Kalona. Zoey potřebuje získat novou sílu a otiskne se opět s Heathem. Stejně ale musí do Školy noci, protože její zranění je vážné a léčit umí Neferet. Ve škole to nevypadá jako dřív...Chodby nejsou plné studentů ani koček...A podivné básničky jedné červené upírky možná zvěstují, co se stane. Plno studentů je omámených Kalonovým kouzlem a většina studentů na Zoey žárlí, že se jí Kalona všímá a jich ne. Studenti se pomalu obracejí k jejich bohyni Nyx. Kalona Zoey dokonce oslovuje A-yo. 

Když je Zoey vyléčená, domluví se s přáteli a pár učiteli, kteří nejsou příznivci Kalony, že utečou a postaví se Kalonovy a přemůžou ho. Zoey konečně rozluštila básničky čevené upírky a teď ví, jak Kalonu porazit nebo alespoň zahnat.  Zoey nakonec i s přáteli utíká do kostela, kde se setkají se zbytkem jejich party, kteří s nimi jít nemohli. Zoey, Afrodita, Zoeyna babička, Stevie Rai a abatyše Maria Anděla požehnají Kalonovy a tím ho i s Neferet a Krakouny zahnají někam pryč. 

Ví, že tohle konec rozhodně ještě nebyl...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší