P.C. a Kristin Cast - Škola noci 4-Nezkrotná

11. listopad 2010 | 22.29 |
› 

Nezkrotna---skola-noci-4Tak jsem teďko dočetla další díl (už čtvrtý) Školy noci. Musím podotknout, že se mi to líbilo o něco méně, ale konec to zachránil a já dávám čtyři body z pěti. Jsem už moc zvědavá na pátý díl, zajímalo by mě, jak to dopadne. :) Takže zejtra to vracím spolužačce, od které si to zároveň půjčí Záhonka. :D Uff a jsem moc vyčerpaná na to, abych dávala vlastní popis, takže to opíšu z obalu knihy. (PS: Strašně moc bych už spala, takže se těším, až ten článek dopíšu a ulehnu do postele. :) )

Zoey Redbirdová je sice nejnadanější upíří mládě na světě, ale její život právě teď nestojí za nic. Měla sice hned tři kluky najednou, ale nakonec jí nezůstal žádný a kamarádi s ní nemluví. Škola noci se tak pro ni změnila v osamělé a nepřátelské místo-a možná i nebezpečné. Nocí se totiž začínají pohybovat podivné stíny a školním areálem se stále častěji rozléhá zlověstné skřehotání. Zoey proto nezbývá než pokusit se naštvané kamarády usmířit a společně se postavit neviditelné hrozbě. Její snahu však může snadno zkomplikovat záhadný nový spolužák, který ji příliš přitahuje. Když do hry vstoupí děsivé proroctví, začíná Zoey chápat, že vše bylo pouhou předehrou událostí, jež mají kořeny ve stovky let starých indiánských legendách. Ve čtvrté části série Škola noci-její příběh započal v Označené a pokračoval ve Zrazené a Vyvolené-se Zoey musí stát skutečnou hrdinkou a připravit se na boj se zlem, které může být daleko silnější než ona.

Ukázka:

Krkavců přibývalo, aspoň podle hlasů, a v temnotě jsem rozeznala zmítající se stíny stínů a mezi nimi cosi lesklého, ostrého a zahnutého. Jak to, že mají zobáky, od kterých se odráží záře plynových světel, když jsou to jen duchové? Jak to, že páchnou smrtí a rozkladem? A jestli to už nejsou duchové, co to znamená? Zastavila jsem se a váhala, jestli se mám rozběhnout dopředu, nebo utíkat zpátky. A jak jsem tam stála, ochromená panickou hrůzou a nerozhodností, černota halící nejbližší strom se zavlnila a snesla se ke mně. Srdce mi tlouklo tak prudce, až to bolelo, a zmocnil se mě takový děs, že jsem se nemohla pohnout ani promluvit. Jenom jsem úzkostně zalapala po dechu a dívala se, jak se to blíží...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: P.C. a Kristin Cast - Škola noci 4-Nezkrotná world-vampire-books 11. 11. 2010 - 22:35
RE: P.C. a Kristin Cast - Škola noci 4-Nezkrotná chaostheory 12. 11. 2010 - 17:52
RE: P.C. a Kristin Cast - Škola noci 4-Nezkrotná zahonka 14. 11. 2010 - 09:07