P.C a Kristin Cast - Škola noci 1-Označená

30. říjen 2010 | 12.02 |
› 

skola-nociPááni. Tak tuhle knížku řadím k těm nejlepším, co jsem přečetla.  Strašně moc se mi líbila. A to i přesto, že knížka je vlastně o upírech. Sice poslední dobou nemám upíry moc v oblibě (nejspíš kvůli Twilight sáze, protože mě začali už štvát, jak to pokaždé cpou do každého časopisu apod...) a navíc tahle knížka není takovej ten přeslazenej román jako Twilight sága, takže i nejspíš proto se mi to líbilo o hodně víc. 

Sice jsem na tuhle knížku neměla moc času, ale včera a dneska jsem si čas udělala a těch 240 stránek, co mi scházely k dočtení jsem přečetla celkem za chvíli, protože jsem se od toho prostě nedokázala odtrhnout. 

Popis:

Zoey je jednoho dne ve škole označena stopařem. Nemůže tomu uvěřit, že se tohle stalo zrovna JÍ. Doma to její matka a nevlastní otec moc nepřijmou, tak se rozhodne jít k babičce, která jí určitě dá nějakou radu. Pokud se Zoey co nejdřív  nedostane do upírské školy zvané Škola noci, tak může zemřít, díky její proměně. 

Když se Zoey ve Škole noci ocitne, dostane jako svojí mentorku, velekněžku Neferet, která jí řekne, jak to ve Škole noci chodí. Zoey se dozví, že může mít kočku, pokud si jí nějaká vybere, seznámí se se spolubydlící  Stevie Ray, které se líbí country a je ulítlá na takové ty kovbojské věci a taky potká jednu mrchu, Afroditu, která dolejzá za svým bývalým klukem Erikem. Erik chce ale Zoey, a Afrodita Zoey začne nesnášet a nejen díky Erikovi, ale také kvůli jejímu vybarvenému znamení, jakoby by byla už dospělá. Afrodita nesnáší, když je někdo něco víc, než ona. 

Proto se Zoey přidá k Dcerám temnoty, kde je Afrodita tzv. velitelka a Zoey chce Afroditu zastavit od jejích špatných činů., podaří se jí to?

Navíc Zoey má schopnosti, o kterých si může nechat každý jenom zdát...

A už mám i druhý díl, takže teď se do něj jdu pustit. Akorát by mě zajímalo, jestli v knihovně seženu i další díly (myslím, že jich je pět), protože už jenom třetí díl jsem tam zahlédla snad jen dvakrát, jinak je stále vypůjčený a další dva díly tam zatím nejsou. Tak snad je přikoupí, na internetu se mi to teda číst nechce. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší