P.C. a Kristin Cast - Škola noci 3-Vyvolená

7. listopad 2010 | 21.21 |
› 

škola třiPřes víkend jsem opět přečetla další díl ze Školy noci. Já už si myslela, že mě ta knížka nemůže prostě ničím překvapit, ale ty konce ve mně vždycky probudí všelijaké pocity, že úplně zapomenu na těch pár mínusových pasáží a knížku hned prostě musím kladně ohodnotit. 

Upozornění: Nedoporučuju číst těm, kteří nechtějí znát, jak knížka dopadne.

Popis:

Všechno se zdá být fajn. Zoey má svojí partu kamarádů, její kamarádka Steve Rae nakonec není úplně mrtvá, má svého kluka - Erika a dokonce se do ní zamiloval i překrásný básník a učitel Loren. Co víc si přát?

Vše začíná tím, že Zoey se domluví s Afroditou, která jí pomáhá se Steve Rae. Zoey věří v to, že se Steve Rae znovu uzdraví a bude zase taková, jaká dřív. Když se ale Afrodita se Zoey vrací do školy, uvidí zabitou a přibitou na kříži, učitelku dramaťáku. Dívky jsou otřeseny. Od bolesti Zoey pomůže právě Loren. Schází se potají se Zoey, která z toho mívá špatné výčitky svědomí vůči Erikovi. Najednou to s Erikem není už tak růžové, jak to do této doby bylo. Erik žárlí, ale Zoey i přes to, že ví, že Erikovi ubližuje, dál se schází s Lorenem. Erik jednoho dne dokončí proměnu a stává se z něj dospělý upír a bude muset opustit Školu noci. Loren utišuje Zoey se slovy, že bude všechno dobrý a vyspí se s ní. Zoey se mu se vším svěří, hlavně s tím, že má v plánu zachránit Steve Rae a vrátit jí zpátky duši. Erik Zoey s Lorenem nachytá a strašně ho to raní. Už jí nevěří ani slovo a vysmívá se jí, že  Loren ji jenom využívá. Zoey to všechno strašně mrzí a nakonec načapá její mentorku Neferet s Lorenem, jak o ní mluví. Loren to s ní opravdu nemyslel vážně a Neferet ho pouze využila k tomu, aby o Zoey zjistila všechno, co má v plánu! To Zoey raní ještě víc, ale může být hůř... Venku Zoey potká svojí partu kamarádů a najednou tam přijde polomrtvá Steve Rae. Kamarádi se na Zoey naštvou, že jim vlastně o Steve Rae neřekla ani slovo, vždyť si všichni mysleli, že je mrtvá a přitom se Zoey se Steve Rae tajně scházela a celý měsíc všem lhala! Ale Zoey nemohla o Steve Rae nikomu povědět, pouze Afroditě, protože Neferet pouze těmto dvěma holkám nemohla číst myšlenky. (proto na Zoey použila Lorena). Zoey sice Steve Rae zachrání a vrátí ji zpět její duši, ale Afrodita přijde o všechno a stává se z ní opět jenom obyčejný člověk. A Loren? Toho najdou úplně nakonci zabitého stejným způsobem, jako učitelku dramaťáku... A Zoey nakonec přišla o Erika, Lorena, ale i své kamarády. Zbyla jí už jen její kočka Nala a víra v bohyni Nyx, která ji střeží a navíc ji obdařila dalším znamením na těle...

No jsem fakt zvědavá, jak to dopadne dál. Už se těším, až mi spolužačka půjčí čtvrtý díl, doufám že na to nezapomene a přinese mi ho už zítra. :)

Ještě k těm nudným pasážím...Jediné, co mě nebavilo číst je, jak si Zoey pořád hraje s těmi svými živly. ,,Ohni přijď, vodo přijď..." Docela nuda. :D Ale jinak hodnotím pět z pěti bodů. :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: P.C. a Kristin Cast - Škola noci 3-Vyvolená sabina* 06. 02. 2012 - 17:42