P.C. a Kristin Cast - Škola noci 2-Zrazená

31. říjen 2010 | 10.02 |
› 

skola-noci-2-zrazena-viewTak jsem za včerejšek přečetla těch 318 stránek a povím vám, že jsem na sebe fakt pyšná. :D Nikdy se mi nepovedlo přečíst takhle "tlustou" knihu za pár hodin. Spíše jsem na to neměla čas. 

Musím říct, že tento díl je snad ještě lepší, než ten první. Bylo v něm více napětí a já se od této knížky opět nechtěla odtrhnout, dokud jsem nezjistila, jak to všechno dopadne. Zítra půjdu do knihovny, takže se po této knížce prostě musím mrknout. A nejspíš půjdu i na Sítnou (kam obvykle moc nechodím), protože tam je větší pravděpodobnost, že by ji měli, tak uvidím. :)

Popis:

Zoey si zvyká ve své nové škole, Škole noci a vymýšlí nové pravidla pro Dcery temnoty, kde se stala předsedkyní místo Afrodity. Ve městě Tulsa se ale záhadně ztrácí chlapci z fotbalového týmu. Jejich mrtvoly se nacházejí v okolí Škole noci a oběti nemají v sobě krev. Podezření padne samozřejmě na upíry. Zoey je dále otřesena smrtí své spolubydlící, která nezvládla proměnu a zemřela. Nebo ne? Zoey se hned ten den zdá o jejím bývalém příteli Heathovi, jak ho unášejí zemřelí upíří mláďata. Sen je tak živý a ošklivý, že Zoey se s křikem probudí. Po pár hodinách zjsití, že Heath je opravdu pohřešovaný a Zoey tuší, že se něco děje. Začne se stýkat s Afroditou, o které Neferet (mentorka Zoey) prohlásila, že má falešné vize, ale Zoey jí věří a navíc viděla to samé s Heathem, jako Zoey. Afrodita jí poradí a tak trochu i pomůže, a tak se Zoey vydává na koni, Persefoně, aby zachránila Heatha. Pomocí otisku ví, kde se Heath nalézá. Když Heatha najde, nemůže uvěřit tomu, co vidí-její spolubydlící a další mrtvá mláďata najednou žijí, ale jsou jiní. Všichni mají krvavé oči a jejich dobrá stránka v těle vymizela. Stevie Rae jí prozradí, že tohle jim udělala Neferet a Zoey už chápe, proč jí Nyx (bohyně) varovala:Temnota není vždy totéž co zlo a stejně tak světlo není vždy poslem dobra. Zoey pomocí svého nadání Heatha zachrání a Neferet přestává věřit. Skoro ve všem jí lhala.  Nakonec Afrodita měla pravdu s tím, co Zoey o Neferet řekla a Zoey ví, že s Neferet ještě neskončila...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: P.C. a Kristin Cast - Škola noci 2-Zrazená hybrid 19. 06. 2013 - 15:07