Stephen King - Řbitov zvířátek

15. červenec 2010 | 12.43 |
› 

cz_pet01Trvalo mi celkem čtyři dny, než jsem přečetla tuhle knížku. Každý den jsem přečetla okolo 100 stránek, což se docela divím. :)

Louise s manželkou Rachel a jejich dvěma dětmi Ellie a Gagem a kocourem Churchem, se přestěhujou do Ludlow. Louise se seznámí se sousedem Judem a jeho manželkou Normou, popíjejí spolu po večerech pivko, zatímco mu Jud vypráví historky ze života. Jednoho dne se vypraví s celou rodinou a Judem na Řbitov zvířátek. Je to hřbitov, který udržují děti a pochovávají tam své domácí mazlíčky. Před Vánoci se Rachel s dětmi vypráví do Chicaga, aby navštívila své rodiče. Louise, protože nemá v lásce jejího otce, nejede. Jud volá Louisovi, že našel Ellienyho kocoura Churcha mrtvého, nejspíš ho zajel náklaďák. Louise neví, jak tohle má říct Ellie a Jud navrhne, aby Churche pohřbili na Mikmacké pohřebiště. Udělají to a další den se kocour Church vrátí domů. Je živý, ale odporně páchne a je trochu neohrabaný. Jud Louisovi vysvětlí, že Mikmacké pohřebiště je magické a vrací životy. Po pár měsících zemře i Louisovo dítě Gage. Všichni jsou z toho špatní, ale Louise napadne, že dítě pohřbije na Mikmacké pohřebiště. Jud se mu to snaží rozmluvit a vysvětluje mu, že ne všichni pohřbení lidé a zvířata skončili dobře jako Church. Někteří se mohou stát zlými. Louise pošle Rachel a Ellie do Chicaga a i přes Judovy rady Gaga pohřbe. Ellie se zdají ošklivé sny a Rachel vytuší, že něco není v pořádku a rozhodne se odjet domů. Když se Gage vzkřísí, promlouvá k Judovi Norminým hlasem a pak ho zabije. Rachel zajede nejdříve k Judovi, kde ji taky zabije Gage. Louise se přijde k Judovi podívat, protože vycítí, že něco je špatně a pro případ s sebou veme injekce s morfiem. Louise Gaga zabije a jeho ženu zabalí do prostěradla a nese ji na Mikmacké pohřebiště...

Knížka skončí tak trochu otevřeně, Rachel se vzkřísí a řekne Louisovi: ,,Miláčku." tím kniha ovšem končí, takže jsem se nedozvěděla, jestli Rachel je hodná nebo zlá stejně jako Gage, jestli Louise nezabije a vůbec nevím, co se stalo s Ellie. Odvezli ji akorát do nemocnice, jelikož měla hysterický záchvat z těch špatných snů. 

Knížku bych hodnotila pozitivně, sice místy nudila, ale jinak skvělá zápletka, až na ten konec, já jsem prostě zvědavá, jak to celé dopadlo, ale to si můžu pouze domyslet. :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Stephen King - Řbitov zvířátek pajenka®svetu.cz 15. 07. 2010 - 20:40
RE(2x): Stephen King - Řbitov zvířátek mix* 16. 07. 2010 - 09:55
RE: Stephen King - Řbitov zvířátek dvirka 24. 07. 2010 - 16:56
RE(2x): Stephen King - Řbitov zvířátek mix* 25. 07. 2010 - 14:54