Krystyna Kuhn - Past na Sněhurku

21. červen 2010 | 20.07 |
› 

2106459 Tahle knížka je suprová a dobře se čte (znáte to, vtáhne vás to do děje a vy nechcete přestat číst, protože chcete vědět, jak to dopadne), už jsem i od téhle spisovatelky sehnala jinou knížku s názvem Pohádkový zločin. :)

Čtrnáctiletá Stella ztratila paměť při autonehodě, při níž přišla o život její matka a bratr. Odstěhovala se s otcem na ostrov v Severním moři. Pár dní u nich stráví i rodinná přítelkyně Pat. Stella dostane černou kočku, aby se necítila tak osaměle. Pojmenuje ji Pátek. Když jde první den do nové školy, seznámí se s gothičkou Antje, která si nechává říkat Mary a pohledným Robinem, o něhož se Antje zajímá. Stella hraje na elektrickou kytaru a jednoho dne se rozhodne podívat na půdu. Pat říkala, že tam má krabice s knihami, nádobí po matce a jiné věci z jejího minulého života. Ovšem Stella na půdě nenajde nic jiného než náboženské knížky po pastorovi, který dříve pobýval v jejich domě. Stella si myslí, že jí Pat něco tají. Druhý den, když jde Stella se třídou na výlet se od Mary dozví, že její barák není na prodej, protože to tak uvedl v závěti pastor. Také se říká, že v tom domě straší a scházejí se tam mrtví lidé a děti z ostrova. 

Když Stella zkouší ve školní kapele, najednou si vzpomene na mámu a začne brečet, Robin ji utěšuje a dá ji ruku soucitně kolem ramen. Mary to ovšem viděla a na Stellu se naštve, nazve ji zrádcem a z očí ji srší nenávist. Stella se dále baví s Robinem, který ji pomáhá vyřešit, jak se to s tou autonehodou vlastně stalo. Mary je ovšem na Stellu pořád naštvaná, pravděpodobně ji ukradla referát na angličtinu, poslala jí e-mail, kde ji napsala, že by měla umřít i s Pátkem. Stella se ji situaci s Robinem pokusila nejednou vysvětlit, až se nakonec rozhodla jít k ní domů, kde narazí na starou paní se zkrvaveným nožem a otce Antje, který Stellu pošle na Bílý hřbitov, kde se Antje ráda toulá.  Stella zašla na hřbitov a po chvilce hledání našla Antje, jak sedí v bílé košilce a pronáší proti Stelle kletbu, která jí přála smrt. 

Robin přinese Stelle novinové výstřižky s informacemi o autonehodě. Stella nakonec zjistí, že její matka nejspíš narazila schválně do stromu z důvodu, že její manžel (otec Stelly) ji podváděl. Toho dne se Stelle ztratí Pátek, nakonec ho ale najde polomrtvého a zvěrolékaři zjistí, že byl otráven. (Měla jsem podezření na Mary, že se Stelle pomstila za toho Robina). Nakonec se Stella má sejít s Robinem na majáku, ale místo Robina tam je Pat. Vylíčí ji, že její matka ji přebrala Johannese (Stellin otec), že je dcerou pastora a Stella právě bydlí v jejím domě. Také ji řekla, že o tom podvádění Stelliny matky si to vymyslela, chtěla ji dostat pryč, protože chtěla Johannese, jenže ten měl oči pouze pro matku Stelly. Nakonec Stellu zachrání před Pat její otec. Dole u majáku se Stella dozví, že Mary ji žádné výhružné e-maily nepsala, ale že to byla Pat, která četla její deník a tím zjistila o Stelle všechno. (To s tím Pátkem byla nakonec také Patina vina.) Jak jinak, vše dobře dopadne, Pat odvezou, protože je nemocná, chtěla přeci zabít bratra a matku Stelly, dokonce i ji samotnou. Celá knížka končí koncertem Stelly se školní kapelou. 

(A ta kletba na tom hřbitově, jak si Stella myslela, že jí to přeje smrt, byla nakonec píseň od jednoho Maryino oblíbeného člověka.)

Jejda, jsem se s tou knihou nějak rozepsala, nu alespoň to tu máte taky jednou podrobně. :D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.78 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Krystyna Kuhn - Past na Sněhurku constricted 21. 06. 2010 - 21:07
RE(2x): Krystyna Kuhn - Past na Sněhurku mix* 21. 06. 2010 - 21:22
RE: Krystyna Kuhn - Past na Sněhurku miya 04. 10. 2010 - 20:16
RE: Krystyna Kuhn - Past na Sněhurku aduše 08. 04. 2013 - 16:31