Jay Asher - Proč 13 x? Proto

1. červen 2010 | 19.49 |
› 

13xNelze zastavit to, co má přijít. Nelze změnit minulost. Jediná cesta, jak se dozvědět pravdu a odhalit tajemství je...přehrávat.

Text, který je napsaný na zadním obale knížky, kterou jsem náhodně zahlédla v knihovně. Tahle knížka mě zaujala tím názvem a svým růžovým obalem.  Nejdřív jsem myslela, že to bude další kniha z té hromady dívčích románů o ničem, ale tahle knížka se mi líbila.

Hannah Bakerová nahrála na kazety příběh, aby objasnila svou sebevraždu. Kazety se dostanou do rukou Claye Jensena, který nechápe, proč ty kazety dostal a co má s její smrtí společného. Pak začne přehrávat... Ukradne svému kamarádovi walkmana a celou noc přehrává jednu kazetu za druhou, aby zjistil odpověď naotázku: ,,Proř já?" Celá knížka je napsaná poutavě, přečetla jsem ji za dva dny. I mě na některých místech rozesmála Clayeovými reakcemi na slova Hannah.

Ukázka: 

Ano, měla jsem pořád zaracha. Ale nebyl to důvod, proč jsem nešla. Kdybych chtěla, bylo by to ve skutečnosti mnohem snazší než posledně, protože o tom víkendu jsem si hrála v jedno domě na paní domácí. Jeden známý mýho otce odjel z města a já se starala o dům, krmila jeho psa a dávala na všechno pozor, protože o pár domů vedle se měl konat jakýsi mejdan.

A taky že jo. Možná ne tak velkej jako ten předchozí, ale rozhodně nic pro začátečníky.

I když mě napadlo, že bys tam možná mohla být, rozhodl jsem se zůstat doma. Ignorovala jsi mě ve škole, a tak jsem usoudil, že bys mě úplně stejně přehlížela i tam. Což byla příliš bolestivá teorie, než abych měl zapotřebí prověřovat její platnost.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jay Asher - Proč 13 x? Proto kikis8@seznam.cz 10. 06. 2010 - 19:48