Zápisky Georgie Nicolsonové

7. červenec 2010 | 12.29 |
› 

Našla jsem zatím sedm dílů Zápisků od spisovatelky Louise Rennisonové. Četla jsem prozatím dvě knížky a  zbytek už sháním, ale budu tak hodná a dám vám sem všechny díly :) Když jsem ještě hledala, tak jsem našla dokonce další tituly, ale asi nejsou ještě přeloženy do češtiny, netuším. 

(Obsah knížek je převážně z této stránky.)

zápisky georgieZápisky Georgie Nicolsonové

Co v zápiscích najdete? Především její úporný boj s akné, velikým nosem, ,,hroznou" ošklivostí a taky vám vylíčí všechny trable, které zažívá s malou sestřičkou Libby, nemožnými rodiči, kocourem Angusem, kamarádkami či sadistickými učiteli a spolužáky ve škole. Knížka, která rozhýbe bránice.

Tyto zápisky jsou shrnutí prvních 3 dílů.

on-je-fakt-bozi-6628On je fakt boží

Gerogie je žákyní dívčí školy, která ji sice nebaví, ale když se vymyslí správná ,,akce", dá se ta nuda přežít. Má malou sestřičku Libby a má ji ráda, kocoura Anguse, kterého miluje a ,,nemožné" rodiče, se kterými jsou věčně jen problémy. Dost často si připadá ošklivá, ale rozhodně to tak nemíní nechat-vše se dá přece napravit. K tomu jí slouží paráda, líčení a vždycky dobrá nálada. A kamarádky-ty když pomohou, to by v tom byl čert, aby neulovila toho božího kluka, co se jí tolik líbí!

to-se-mi-snad-zda-6630To se mi snad jen zdá!

K téhle knížce jsem nějak nenašla popis, ale až ji seženu, tak vám ho sem hodím z obálky-pokud na to nezapomenu. :D

je-to-na-draka-6626Je to na draka

Třetí setkání s ,,tajnými" zápisky těžké puberťačky Georgie, jako vždy psané deníčkovou formou. Také třetí díl jejích příhod je vtipný a až mrazivě věrohodný z pozice rodičů, kteří mohou mít něco takového doma. Tentokrát obsahuje deníček Puberťačky Geogie zápisky od 21.října do 21.listopadu a týká se ,,příšerného" období po otcově návratu z Nového Zélandu: rodina se vypraví na společnou týdenní dovolenou ve Skotsku, které se navíc zúčastní i šílený strýc Eddie, bláznivý dědeček a úděsný bratránek James. A to ve ve chvíli, kdy Georgiin idol- Bůh sexu (vážně mu tak říká! :D)-konečně ,,zabral". S návratem do Skotska ovšem její problémy nekončí. Na scéně se objevují další muži...

zmlkni-mozku-6631

Zmlkni mozku!

Georgie by mohla být se životem spokojená: Robbie o ni zjevně stojí, čeká ji školní výlet do Paříže a navíc Robbie není jediný kluk, kterému se Gee líbí... No a to je právě ta potíž, jak se má rozhodnout? Kromě toho jsou tu samozřejmě obvyklé starosti s otravnou školou, sobeckými kamarádkami a s otravnými sousedy.

a-pak-se-mi-to-vymklo-z-rukou-

A pak se mi to vymklo z rukou

Již páté pokračování bláznivých zápisků Georgie N., které nenechá vaši bránici v klidu. Na scéně nechybí sestřička Libby, kocour Angus, ani lehce potrhlí rodičové. Georgie má stále plnou hlavu kluků, a tak není divu, že líbací stupnice dostává zcela nové rozměry. A taková znalost rozhodně patří do povinné výbavy každé dospívající dívky.

on-mi-to-sezral-6627On mi to sežral

Zápisky Georgie Nicolsonové pokračují. Podaří se jí setkat s Masimem v Hamburgrově nebo si přiveze jen pár bláznivých vzpomínek společně s býčími rohy? A co stará dobrá Anglie, zvládne další nápor šílených nápadů, obřích kalhotek a kosmické chtivosti? a Georgie je stále třeskutě vtipná a zamilovaná, jen si najednou není tak úplně jistá, kdo je ten nejsprávnější Bůh sexu-Masimo, Komik Dave nebo Robbie, i přesto, že miluje vačnatce?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře