Sue Limb - Dívka,15 Flirtování po francouzsku

25. červenec 2010 | 15.42 |
› 

148165Nevím po kolika dnech přidávám další článek, ale takové tři, čtyři dny to určitě budou. Nemá cenu psát nějaký článek o tom, co dělám, protože by to stejně moc řádků nezabralo, tak si dovolím pár řádek tady v recenzích. Poslední dobou na počítači moc nejsem, včera jsem tu strávila asi deset minut, dneska napíšu tento článek a pak zase půjdu. Nechce se mi marnit čas a prázdniny zrovna tady u klávesnice, tkaže jediné co dělám je čtení knížek, uklízení a psaní. Taky trochu piluju angličtinu a italštinu a vypálila jsem si cédéčka s Metallicou, Iron Maiden, AC/DC a Slipknot, takže ke všem činostem poslouchám. Doufám, že se máte dobře stejně, jako já... :) A teď už názor na tuto knihu.

Knížka byla taková průměrná. Rozhodně jsem četla lepší, ale zase bych ji neřadila mezi ty nejhorší. Místy jsem se zasmála, místy se děj trochu táhnul. Děj se dobře popisuje, což mám radost, takže uvádím svůj vlastní popis. :)

Učitelka francouzštiny uspořádala pro Jessinu třídu výměnný pobyt s francouzskými dětmi. Když si mezi sebou poslali dopisy s fotografiemi, Jessinin host vypadal nejlépe oproti ostatním. Jess byla celá natěšená a představovala si, jak se s Edouardem (tím jejím hostem) drží za ruce. Konečně nastal den, kdy měli francouzské děti přijet. Místo Edouarda ale přijel malý chlapec, kterému sice 15 bylo, ale vypadal na deset, nosil brýle a tvářil se, jak kdyby mu bylo ubližováno. Jess okamžitě záviděla ostatním svým spolužákům, protože ona dopadla nejhůře. Další den ve škole se Jess od jedné francouzské studentky dozví, že Edouard je do ní zamilovaný a Jess si říká, proč si nevybrala raději holku. Jess přiměje svého kamaráda Freda, aby dělal, že spolu jakoby chodí. Doufala, že Edouard zjistí, že Fred je její "kluk" a přestane do ní být zamilovaný. Potom se vymyslí společná akce, kdy vyrazí všichni stanovat do přírody. Tam Jess prožije držení za ruce s jedním francouzem Gerardem a hned je do něj zamilovaná. Jenže po pár hodinách už s Gerardem chodí nejlepší kamarádka Flora. Většina mají náladu na bdoem mrazu, takže jejich stanování se moc nepodařilo. Když francouzští studenti odjeli, Jess vyprávěla Floře o Gerardovi, obě usoudily, že je sukničkář, protože Gerard Floře nenapsal ani jednou, jak slíbil. Flora o Gerardovi nechtěla už ani slyšet a Jess si tajně brousila zuby na jednoho kluka-Bena. 


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.2 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře